Kedves Faluközösség!
Idén újra „meghozza az Isten piros pünkösd napját”, amikor piros pöttyös szoknyákba, ünneplőbe öltözött gyönyörű lányok járnak majd a faluban csoportokban a kis királynéval, hogy énekkel és pünkösdi jókívánsággal köszöntsék az itt élőket.
2026. május 23-án, szombaton, a pünkösdi ünnepkör kezdetén, délután 14 órától kelnek útra a Faluháztól a csoportok. Kérjük Önöket, hogy jelezzék nekünk előre, hogy számítanak a lányok érkezésére, ezzel is segítve, hogy minden házhoz eljussanak, ahol várják őket.
Alapítványunk titkáránál, Poór Saroltánál, a 0620-46-25-886-os számon vagy az interneten található űrlap segítségével jelentkezhetnek:
Reméljük, hogy idén is sokan fognak gyönyörködni ebben a néphagyományban, amely séi helyi érték. Élményt jelent ez mindazoknak, akik látják, de leginkább az itt élő kisebb és nagyobb lányoknak, hiszen különféle iskolába járva alig ismerik egymást és a falu lakóit.
Kérjük, szerezzék meg nekik azt az örömöt, hogy szeretettel várják őket! Bízunk benne, hogy sok család jelentkezik majd a fent megadott számon vagy az űrlap kitöltésével. Ezzel szeretnénk biztosítani azt, hogy a kislányok mindenhova eljussanak a faluban!
E néphagyomány életben tartásával megszervezésével kíván áldott pünkösdöt minden családnak az „ÖrökSÉgünk” Alapítvány!






